Odkąd PowerPoint na stał się stałym elementem wystąpień publicznych i jest wykorzystywany podczas spotkań wewnątrz firm, spotkań sprzedażowych z kontrahentami oraz podczas konferencji i szkoleń, to aktualne jest powiedzenie „śmierci przez PowerPoint”. Jeśli podchodzimy do slajdów jak do dokumentu Word, to oczywiste jest napełnienie go dużą ilością tekstu. Często mówcy traktują slajdy jak zwykłe notatki. Słuchacze równie dobrze mogliby przeczytać zawartość prezentacji, zamiast słuchać monotonnego głosu czytającego prelegenta. Ale kiedy wyświetlane są slajdy na ekranie, to trzeba pamiętać, że multimedialne zasady są inne niż zasady przygotowania materiałów do drukowania. Na stronie można znaleźć 5 podstawowych zasad projektowania slajdów oraz wykorzystania kolorów.

Podczas szkolenia możliwe są do poruszenia tematy związane z określeniem zakresu wystąpienia oraz omawiane metody prezentacji statystyk i danych liczbowych. Całość kończy się przygotowaniem prezentacji.

Doskonałym uzupełnieniem wiedzy z przygotowywania efektywnych prezentacji multimedialnych, jest poznanie obsługi aplikacji Prezi. W programie tym całą treść prezentacji tworzy się na zasadzie wielkiej interaktywnej mapy myśli, którą porządkujemy zgodnie z zaplanowaną ścieżka przejść.  Już samo zastosowanie innego narzędzia podczas wystąpienia, daje większą szansę na zaimponowanie odbiorcom oryginalną prezentacją oraz na przykucie ich uwagi.